Jak zrobić masaż erotyczny?

Pytanie: „jak zrobić masaż erotyczny” zadaje sobie wiele par. Zarówno po męskiej, jak i po damskiej stronie da się słyszeć głosy: ja tego nie potrafię. Jednak to nic trudnego. Warto próbować i praktykować. Masaż erotyczny jest najprostszą formą gry wstępnej – skutecznie rozluźnia atmosferę w sypialni oraz odpręża ciało po stresującym dniu.

Jak się przygotować do masażu erotycznego? Niezbędne elementy

Masaż erotyczny wymaga odpowiedniego przygotowania. I bynajmniej nie chodzi tu o przejście kursu praktycznego, ale o właściwe podejście do tematu. Do masażu erotycznego warto przygotować kilka rzeczy. Mogą to być:

– Wasza ulubiona muzyka – najlepiej jakaś spokojna, relaksacyjna,

– delikatne światło – stwórz intymną atmosferę, adekwatną do sytuacji,

olejek do masażu erotycznego ważny składnik, który pozwoli na pobudzenie emocji. Na sucho się to nie uda,

świece do masażu erotycznego – po rozpuszczeniu takiej świecy macie ciepły olejek do masażu, z którego możecie korzystać do woli.

Zacznij jednak od ogrzania dłoni. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego w masażu, jak zimne dłonie.

Masaż erotyczny – od czego zacząć?

Zacznij od tego, co przeczytałeś/-aś przed chwilą. Wyposaż się w odpowiednie produkty. Pamiętaj jednak, że one nie zrobią masażu erotycznego za Ciebie. W takim razie od czego zacząć? – zapytasz. Przygotuj otoczenie. Masaż erotyczny bez romantycznej muzyczki, delikatnego światła świec i przyjemnych zapachów nie spełni swej roli. Wykaż się kreatywnością i zaskocz swoją drugą połówkę. I, jeszcze jedna ważna, może wstydliwa kwestia, ale zadbaj o dłonie i paznokcie. Nic tak nie drażni, jak szorstka dłoń czy ostre paznokcie, które przypadkiem wbijają się w ciało. Tego unikaj. A jakie partie ciała dobrze jest pomasować? Przeczytaj poniżej.

Chcę oglądać Twoje nogi, nogi, nogi, nogi…

Wbrew pozorom masaż nóg, a w tym przede wszystkim stóp, to dla każdego z nas nie lada gratka. Przez cały dzień to właśnie one noszą ciężar naszego ciała i to właśnie dlatego są najbardziej zmęczone. Skoro tak, to wymagają odpowiedniego traktowania. Masaż stóp może zdziałać cuda. Warto od niego zacząć. Najpierw delikatnie głaszcz. Potem zmysłowo ugniataj. Kiedy już ciepło szybko rozleje się po całym ciele, to znak, że jesteśmy przygotowani na dalszy masaż.

Odkryj wrażliwość brzucha

Niewiele osób wie, że na brzuchu są ulokowane tajemnicze miejsca, które doprowadzą nas do… Zanim jednak, pozwólcie sobie na chwile przyjemności. Stosujcie miękkie ruchy ręką. Masaż brzucha musi odbywać się spokojnie, bez nerwowych ruchów. Brzuch jest bardzo wrażliwy na dotyk. Co innego klatka piersiowa – masując ją, możecie zastosować zarówno siekanie, jak też bębnienie, szczypanie, ugniatanie. Pełna dowolność 🙂

Pora na ramiona

Chyba każdy z nas lubi masaż ramion. Na barkach – jakby nie było – nosimy codzienny stres. Poświęcając im czas przy użyciu olejku do masażu, sprawisz, że druga osoba poczuje się bardzo zrelaksowana. Naucz się masażu „symultanicznego”, czyli masowania lewego i prawego barku jednocześnie. Silnie uciskaj, ugniataj – przyłóż się. Następnie przejdź delikatnie do…

Masaż całego ciała

Kiedy stopy, nogi, brzuch, ramiona są wymasowane, czas przejść do masażu kolejnych części ciała. Jeśli nie jest się specjalistą, lepiej unikać mięśni zlokalizowanych blisko kości. Przecież nie chcesz wyrządzić nikomu krzywdy, prawda? Najważniejsze również jest to, aby pod żadnym pozorem nie masować kręgosłupa, a już tym bardziej jego szyjnej części.

Masaż każdej partii ciała zacznij od delikatnego głaskania całą dłonią. Następnie możesz oklepać ciało osoby masowanej luźnymi palcami. Używając dłoni, możesz robić koliste ruchy, ugniatać mięśnie, zaciskać dłoń i masować pięściami itd. Tutaj masz pełną dowolność. Rób jednak wszystko z wyczuciem. Obserwuj reakcje osoby masowanej – czy podoba jej się to co robisz, czy nie do końca. Nie, nie zauważysz tego po dźwiękach czy minach, po prostu spytaj. W trakcie masażu możesz dowiedzieć się, czy wszystko jest „OK”, czy masz masować mocniej, czy delikatniej itd. Kto pyta, ten nie błądzi 🙂 Po masażu przejdź delikatnie do części intymnych… Popuść wodze fantazji.

Masaż jako dobra zabawa

Masaż może być dobrym wstępem do udanego seksu. Podkręć więc atmosferę i pobudź zmysły jeszcze bardziej. Na przykład zasłoń osobie masowanej oczy. W tym celu możesz skorzystać z opasek na oczy, użyć apaszki lub szarfy. Jeśli nie chcesz zasłaniać oczu, to może dobrym rozwiązaniem będzie gustowna bielizna lub totalny negliż. Najważniejsze to dobrze się bawić. Życzymy więc owocnych zabaw.

>> Dowiedz się, co przyda się do masażu erotycznego

 

Zdjęcie: Pixabay.com

1 Trackback / Pingback

  1. 6 pomysłów na grę wstępną. Jak zacząć, żeby dobrze skończyć - seksblogeria.pl

Komentowanie jest wyłączone.