BDSM – poradnik dla początkujących

Lubimy to. Lubimy seks. Lubimy mocne wrażenia. Lubimy intensywne orgazmy. Każdy z nas w łóżku praktykuje jednak innego rodzaju zabawy, szuka innych doznań. Szuka czegoś mocniejszego, bardziej intensywnego. Czegoś, co pozwoli totalnie odreagować… Coraz więcej par wybiera mocne doznania, porzuca strefę komfortu na rzecz BDSM. Co to takiego? Sprawdźcie nasz mini poradnik dla początkujących.

BDSM – co to takiego?

Nie ma jasnego określenia na tego rodzaju praktyki seksualne. W głównej mierze chodzi o relacje między partnerami, używane środki i przedmioty, odgrywane role. BDSM to nie zwykły seks. BDSM to seks dla osób rządnych intensywnych doznań. Lubiących odgrywać role osoby dominującej lub podległej. Lubiących skrępowanie i ból. BDSM to skrót od angielskich słów oznaczających skrępowanie, dyscyplinę, sadyzm i masochizm. Nie ma tu protokołu zachowań. BDSM określasz ty sam. Wraz z partnerem / partnerką nakreślacie ramy zasad, poza które nie możecie wyjść. BDSM nie ma na celu gnębienia drugiej osoby, czy odreagowania na niej swoich frustracji. Nie chodzi tu o zadawanie ran i czerpania z tego przyjemności. Praktyki seksu BDSM mają Wam przynieść rozkosz, którą osiąga się w wyniku przekraczania własnych granic. Tak naprawdę jednak ważna jest odpowiedzialność oraz poczucie bezpieczeństwa. W końcu od osoby dominującej zależą odczucia osoby uległej. Nie ogranicza ich nic – nawet fantazja. Wiele inspiracji znajdują w sklepach erotycznych BDSM.

Wiele par słysząc o BDSM, krzywi się na samą myśl. Mówią: ja mam się poddać byciu poniżaną, mam zamienić się w zwierzę, mam być uległy, mam odczuwać ból? Nie o to w tym chodzi. Jednak pary, które wprowadziły do swojej sypialni BDSM mniej skarżą się na problemy w związku. Są w zgodzie ze swoją seksualnością, nie ograniczają swoich żądz.

BDSM jest jednak tym, w jaki sposób ty go uznasz jako praktykę dla siebie i swojej połówki. Dla jednych wystarczy skrępowanie kajdankami erotycznymi, dla drugich związanie taśmą bdsm i włożeniem knebla w usta. Radość stosowania praktyk BDSM będzie tylko wtedy, gdy będziecie czuli się z tym naprawdę dobrze. Dlatego warto już na samym początku zdefiniować stosowane praktyki, określić granice, których nie będziecie przekraczać.

Jak wprowadzać do swojego życia erotycznego praktyki BDSM?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: stopniowo. Nawet, jeśli czujecie się super gotowi na mega rozkosz, to najważniejszy na początku będzie umiar. Dobrze będzie jeśli nauczycie się siebie nawzajem. Zakupicie zabawki erotyczne do BDSM, nauczycie się je użytkować, spróbujecie badać gdzie leży granica, co Wam najbardziej się podoba.

Wiecie już, jak wprowadzać do swojego życia erotycznego praktyki BDSM? Z rozmysłem. Przestrzegając zasady tzw. nie przeginania pały. Przemyślcie dokładnie swój pierwszy, drugi, trzeci seks. Ustalając warunki na samym początku, potem będzie Wam dużo łatwiej. Wiadomo, że może w fantazjach widzicie jak wisicie pod sufitem z kneblem w ustach, jak masz maskę na twarzy, a partnerka depcze Ci jądra, a może przywiązana przyjmujesz na swoje nagie ciało gorący wosk. To nie rozwiązania na pierwszy raz. Ani drugi. Ani trzeci. Na początku nauczcie się komunikować, rozpoznawać, poznać zasady bezpieczeństwa stosowania akcesoriów erotycznych. Sprawdźcie w jaki rolach czujecie się najlepiej – w roli dominującej czy uległej. Może się okazać, że ten podział nie będzie stały i w miarę nastroju będziecie wymieniać się rolami. Ustalcie, że podczas nieprzyjemnej sytuacji będziecie sobie dawać znaki ostrzegawcze. Stosowanymi praktykami jest wypowiadanie tajemnego hasła lub oznaczenia kolorystyczne (zielone – wspaniale, żółte – nieco lżej, czerwone – nie przesadzaj).

Pamiętajcie również, żeby tego, co dzieje się w sypialni absolutnie nie przenosić na życie prywatne. Oddzielcie to, co dzieje się w „łóżku” od tego, co poza nim. A po skończonych sesjach dajcie sobie trochę czasu na intymność. Na powrót do rzeczywistości. Na rozmowę i czułości. Na relaksacyjny masaż. Na cokolwiek chcecie…

Akcesoria erotyczne BDSM dla początkujących

Więcej o samym BDSM, jak również o stosowaniu odpowiednich akcesoriów erotycznych przeczytacie na naszym blogu o gadżetach erotycznych. Akcesoriów erotycznych BDSM dla początkujących szukaj w specjalistycznym sklepie erotycznym BDSM.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Czy „50 twarzy Greya” zmieniło nasz seks? - seksblogeria.pl
  2. Miłość jak w „50 twarzach Greya”. Z jakich gadżetów erotycznych korzystać? - seksblog.com.pl
  3. 6 pomysłów na grę wstępną. Jak zacząć, żeby dobrze skończyć - seksblogeria.pl

Komentowanie jest wyłączone.