Jak się masturbować? Poradnik dla mężczyzn

Masturbacja to ważna część życia seksualnego. Nieważne, czy jako sposób na zastąpienie uprawiania seksu, czy dla uzupełnienia współżycia z partnerką / partnerem. Ważne natomiast, że pełni istotną rolę w życiu erotycznym zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Masturbować się warto. Dowiedz się, jak się masturbować. Tym razem przygotowaliśmy poradnik dla mężczyzn.

Słynny seksuolog Alfred Kinsey już w latach 50. XX wieku uważał, że najlepszymi kochankami są onaniści. Idąc tym tropem, przygotowaliśmy poradnik dla mężczyzn odpowiadający na odwieczne pytanie i poszukiwanie najlepszego sposobu na to „jak się masturbować”. Oprócz tego, że skutecznie i przyjemnie, chcielibyśmy Wam nakreślić nieco temat i podać kilka ciekawych rozwiązań. Kto wie, może niektóre zaadoptujecie do własnego życia seksualnego. Tak więc, penisy w dłoń… Eee, taki głupi żarcik. Teraz lepiej się skupcie.

Czy trzeba się bać masturbacji?

Z pewnością nie. Przez dziesiątki lat wokół masturbacji (onanizmu) narosło mnóstwo mitów. Skąd się wzięły? Z przyzwyczajeń, z niewiedzy, z przekonań… Każdy jednak kto miał okazję spróbować, wie, że masturbacja nie boli. Co więcej, przynosi pożądane emocje. Pod warunkiem, że się jej nie boimy i celebrujemy „chwilę przyjemności”. Nie będziemy tu rozwijać kwestii, czy masturbacja jest korzystna, czy nie, czy nas czegoś uczy itd. Nie! Dzisiaj zajmiemy się tym, jak się masturbować, żeby odczuwać maksimum przyjemności.

1. Zadbaj o nastrój

Jeśli twierdzisz, że faceci nie potrzebują nastroju do masturbacji, to jesteś w dużym błędzie. Zrób mały eksperyment. Zrób to szybko i niedbale. Innym razem daj sobie więcej czasu, skup się na przyjemności, poszukaj inspiracji w gadżetach erotycznych. Do masturbacji przygotuj się jak do seksu.

2. Nawilżaj dla lepszego poślizgu

Kup żel intymny, który pomoże Ci wydobyć z masturbacji to, czego najbardziej potrzebujesz – niesamowitą rozkosz. Sprawdź, czy dostępne lubrykany intymne są przeznaczone do materiałów, z których wykonane są Twoje masturbatory.

3. Niech poniesie Cię fantazja

Masturbacja jedną ręką to nuda. Użyj drugiej – zrób długi tunel. Użyj jakiejkolwiek rękawiczki. Zwiń poduszkę lub ręcznik w rulon. Wykorzystaj każdą to, co masz pod ręką. Fanom elektrostymulacji polecamy przedmioty do masturbacji. Bardziej odważnym pierścienie i nasadki zapewniające więcej doznań. Bądź kreatywny. Nie musisz tego robić na leżąco. Możesz stać, klęczeć, siedzieć – cokolwiek.

4. Nie tylko penis zasługuje na uwagę

Zajmij się swoimi jądrami. Masuj je, łaskocz, pociągaj wolną ręką. Nie zapomnij przy tym o stymulacji wędzidełka członka. To bardzo czułe miejsce, którego stymulacja daje dużo przyjemności.

Czy jest jeszcze coś o czym zapomnieliśmy? Na pewno coś by się znalazło. Czekamy na Wasze propozycje, jak jeszcze można się masturbować.
Wszelkiego rodzaju inspiracje do masturbacji znajdziecie poniżej:

 

Więcej o masturbacji i zabawkach erotycznych przeczytasz na innym naszym blogu:

Masturbatory dla mężczyzn… wszystko o męskiej masturbacji

 

Zdjęcie. Pixabay.com