Jak zwiększyć swoje libido. Czy suplementy diety pomagają?

Każdy sposób na zwiększenie libido jest dobry. Zamiast narzekać, że dzisiaj też nie masz ochoty na seks, zrzucać wszystko na codzienny stres, pogodę oraz samopoczucie, weź sprawy w swoje ręce i spróbuj suplementów diety zwiększających libido. Czy tego rodzaju produkty dostępne na rynku pomagają? Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Brak libido – przyczyny psychogenne i organiczne

Czasem problem z libido – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet – jest bardziej złożony. Zaburzenia seksualne mogą mieć bowiem przyczyny psychogenne i organiczne. Czynnikami psychogennymi są na przykład zespoły lękowe i nerwicowe. Organiczne to z kolei np. zaburzenia hormonalne, m. in. spadku poziomu estrogenów, testosteronu itd., ale też choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca), farmakoterapia, depresja i wiele innych czynników. Nic dziwnego więc, że od dawien dawna szukamy środków pomocnych w leczeniu zaburzeń seksualnych. Wszyscy zapewne słyszeli o zbawiennym wpływie afrodyzjaków. Jednak trzeba przyznać, ze większość z nich trudno spotkać w większości sklepów. W zwiększeniu libido mogą pomóc z pewnością wysokiej jakości suplementy diety.

Zwiększenie libido u mężczyzn

Z jakimi problemami najczęściej zmagają się mężczyźni? Typowymi i bardzo często powtarzającymi się problemami są: przedwczesny wytrysk oraz potencja. Dla panów są to na tyle istotne sprawy, że żaden mężczyzna nie wyobraża sobie gry wstępnej, a co dopiero regularnego współżycia. Zwiększenie libido u mężczyzn przy zastosowaniu profesjonalnych i bezpiecznych suplementów diety skutkuje 100% zadowoleniem. Można spróbować suplementów diety zarówno w kroplach, jak i w tabletach. Warto poszukać oryginalnych produktów marki Intimeco.

>> Suplementy diety – kapsułki – na poprawę życia erotycznego

>> Suplementy diety w płynie – na bujne życie erotyczne

 

Problemy z libido u kobiet

Problemy z libido u kobiety to także wyzwanie, by je rozwiązać. Nie chodzi tu tylko o aspekt współżycia i problemów w związku. Brak libido może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Powód spadku libido nie pojawia się tylko wtedy, gdy do związku wdziera się rutyna lub gdy Twoje zainteresowanie partnerem znacznie spada. Łatwo znaleźć sposób na poradzenie sobie z tą sytuacją, jeśli oboje chcecie coś zmienić i urozmaicić życie intymne.

Spadek libido u kobiet podyktowany jest także zmianami hormonalnymi. O ile w przypadku mężczyzn możemy powiedzieć, że główną rolę odgrywa testosteron, o tyle w przypadku kobiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Kobiecym libido steruje również testosteron, ale także estrogen będący głównym hormonem kobiety. Poziom tych hormonów zależy od wielu czynników – od dnia cyklu miesiączkowego, czy chociażby od zakłóceń związanych z zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Za obniżenie potencji w wielu przypadkach odpowiada również nasza psychika, ale też stres i zmęczenie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pod koniec dnia czasem nie mamy siły na nic więcej, jak tylko własne przyjemności lub odpoczynek. Warto jednak spróbować zmienić przyjemności „własne” na „wspólne”. Kto wie, co urodzi się z delikatnego masażu ramion czy stóp. Kilka minut „wysiłku” może zaowocować finałem w łóżku.

Inne sposoby na zwiększenie libido

Oprócz afrodyzjaków oraz suplementów diety można również zadbać o nasze libido w zupełnie inny sposób. Libido nie znosi nudy. Zrób więc coś szalonego i niekonwencjonalnego. Zamiast powielać wzorce w sypialni, zdecyduj, że dzisiaj zrobicie coś inaczej niż zawsze. Zaskoczcie siebie nawzajem. Zacznijcie od czegoś delikatnego, a kto wie, może po jakimś czasie zdecydujecie się na gadżety erotyczne. Oczywiście nie zapominajcie o suplementach diety, którymi kuracje mogą trwać nawet kilka tygodni oraz o środkach, których działanie jest niemal natychmiastowe.

 

Zdjęcie: Pixabay.com