7 korzyści używania gadżetów erotycznych

Używanie gadżetów erotycznych to same korzyści. Nie wierzysz? Sprawdź 7 powodów, dla których warto korzystać z seksualnych zabawek.

Korzystanie z gadżetów erotycznych nie zapewnia jedynie zaspokojenia seksualnej przyjemności. W użytkowaniu zabawek liczy się to, że przy ich współudziale czerpiemy z innych korzyści. Poznaj 7 korzyści używania gadżetów erotycznych.

1. Pozwalają poznać siebie – jeszcze bardziej

Śmiemy twierdzić, że nie znasz siebie do końca. Chyba nikt nie zna. Chodzi nam oczywiście o świadomość erotyczną. W łóżku można bowiem odkrywać coraz to ciekawsze formy erotycznej rozkoszy. Przy użyciu odpowiednich gadżetów erotycznych możemy odkryć sfery erotyczne własnego ciała, odkryć je na nowo. Znając możliwości swojego ciała, łatwiej będzie nam przekazać drugiej osobie informację o tym, co kręci nas najbardziej, a co nieco mniej.

2. Urozmaicają życie erotyczne

Zabawki erotyczne pomagają urozmaicić życie seksualne. Są idealne na przełamanie rutyny lub chęci wprowadzenia czegoś nowego do udanego seksu. Otwieramy się na seksualność – tak własną, jak i partnera / partnerki. Używanie gadżetów erotycznych pozwala pozbyć się poczucia wstydu, braku możliwości seksualnych i „braków” cielesnych. Można więc niejako mówić o roli edukacyjnej.

W wielu przypadkach stanowią jedyną możliwość przeżycia orgazmu, w przypadku gdy mowa o nieśmiałości seksualnej czy osobach samotnych lub chorych. Jak śpiewał Piotr Bukartyk: „każdy ma prawo do orgazmu”.

3. Pobudzają kreatywność w łóżku

Jest to rozwinięcie pierwszej części poprzedniego punktu. Gadżety erotyczne można używać na wiele sposobów. Warto używać je w sposób, w jaki wymyślił to producent, ale jeszcze lepiej postawić na własną kreatywność.

4. Zwiększają seksualną wytrzymałość

Częste doświadczenie orgazmu pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji seksualnej. Co już wielokrotnie udowodniono, masturbacja pozwala na przedłużanie wytrysku i przedłużanie stosunku. W przypadku kobiet natomiast poprawia lubrykację, a także zwiększa ukrwienie.

5. Poprawiają zdrowie i samopoczucie

Zbyt ogólnikowo? Masturbacja oprócz tego, że poprawia ukrwienie narządów płciowych, to na dodatek redukuje stres. W przypadku mężczyzn zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Poza tym zabawy solo lub z kimś pomagają czuć się bardziej seksownym człowiekiem. Poczucie erotycznej atrakcyjności jest bardzo istotnym argumentem. Poza tym są idealnym rozwiązaniem wtedy, kiedy druga osoba nie ma ochoty na seks – w tym wypadku mówimy o poprawieniu samopoczucia i zdrowiu psychicznym 🙂

6. Nie są niebezpieczne

Są wykonane z bezpiecznych materiałów dla ludzkiego ciała. Stosowane w odpowiedni sposób nie przenoszą chorób drogą płciową. Jak powszechnie wiadomo, przy ich udziale nie zachodzi się również w ciążę. Cieszą, uczą, bawią – bezpiecznie 🙂

7. Może z nich korzystać każdy

Kobieta. Mężczyzna. Heteroseksualni. Homoseksualni. Fetyszyści. Praktycy BDSMU. Z minimalnym, średnim i maksymalnym doświadczeniem erotycznym… Gadżety erotyczne są po prostu dla każdego. Wybierz swoje zabawki erotyczne zgodnie ze swoimi preferencjami seksualnymi.

Gdzie szukać najlepszych gadżetów erotycznych? Proponujemy co najmniej dwa ciekawe sklepy internetowe:

Drogerię erotyczną Gumkoland

Sklep erotyczny BDSM

 

Zdjęcie: Pixabay.com

1 Trackback / Pingback

  1. 6 pomysłów na grę wstępną. Jak zacząć, żeby dobrze skończyć - seksblogeria.pl

Komentowanie jest wyłączone.