Jak się masturbować – poradnik dla kobiet

Temat masturbacji w niektórych kręgach nadal jest tematem tabu. Nawet jeśli uważacie, że jest inaczej, to zauważcie, że o masturbacji mówi się – nie wiadomo dlaczego – niewiele albo wcale. Wiele osób sądzi, że masturbację preferują częściej mężczyźni, nie kobiety. Co jest kolejną nieprawdą. Kobiety uwielbiają się masturbować, robią to w miarę często i czerpią z tego wiele radości. Jak czerpać jeszcze więcej? Przeczytajcie nasz poradnik, jak się masturbować.

Dlaczego się masturbujemy? Żeby szybko rozładować napięcie. Żeby móc rozkoszować się orgazmem. Żeby w końcu poznać własne ciało – wiedzieć, co sprawia nam najwięcej radości. Niestety bardzo często same wiemy, co przynosi nam najwięcej satysfakcji i – na nasze nieszczęście – faceci nie potrafią tego zrozumieć. Tak, tak – nie wszyscy. Tak więc czasem jesteśmy skazane na siebie same. Nie ma nad czym rozpaczać. Ponoć seks zaczyna się w głowie. Wystarczy więc odpowiednie podejście, ulubione techniki, może nawet ulubione zabawki erotyczne. I do dzieła. Ku „orgazmagicznej” przygodzie 😉 Może macie już swoje wypracowane techniki. Może jednak dla wielu z was ten poradnik będzie czymś, co będziecie mogły wcielić w życie. Kilka porad, jak się masturbować.

1. Nie spiesz się – to nie wyścig

Wstydzisz się masturbacji. Robisz to po cichu i pospiesznie. Zupełnie, jak w czasach nastoletnich. Rozluźnij się. Nie bój się tego, że „mama Cię przyłapie”. Korzystaj ze sposobności. Ciesz się swoim ciałem. Rozkosz jest dedykowana właśnie Tobie.

2. Daj się ponieść fantazji

Przechodząc z punktu 1 naturalnie do 2 sama będziesz wiedzieć, co robić. Nie musisz tego robić w jednym i tym samym miejscu. Tak samo jak podczas seksu z partnerem możesz zapewnić sobie odpowiedni nastrój. Wykorzystaj przestrzeń i naturalne przedmioty, które się w niej znajdują. Kąpiel czy prysznic może być idealnym momentem na wykorzystanie słuchawki prysznica, albo mięciutkiego lub szorstkiego – wg uznania – ręcznika. W kuchni natomiast znajdziesz wiele przedmiotów o fallicznym kształcie. To zupełnie naturalne zabawki erotyczne, z których możesz skorzystać (stosując warzywa pamiętaj jednak o tym, żeby dokładnie je umyć, użyć prezerwatywy i nie wkładać ich tam, skąd później będzie problem je wyciągnąć). Masturbację traktuj zupełnie na serio. Zadbaj o atmosferę. Relaksacyjna muzyka, zapachowe świece. Zadbaj również o inne zmysły oraz części ciała. Proponujemy relaksacyjny masaż olejkami do masażu erotycznego.

3. Lubrykanty – żele intymne

Nikt nie lubi zabawy na sucho. Kobieca masturbacja przy użyciu odpowiednich żeli intymnych zapewnia dodatkową rozkosz oraz ułatwia zabawy palcami, czy gadżetami erotycznymi. W sklepach erotycznych można kupić różnego rodzaju lubrykanty – żele intymne do stosowania na zewnątrz – na łechtaczkę, jak również ułatwiających penetrację zabawkami. Z jednej strony ułatwiają poślizg, z drugiej jednak działają antybakteryjnie.

4. Jak pieścić łechtaczkę i inne części ciała?

Każda kobieta jest inna. Każdej z nas satysfakcję przynosi coś zupełnie innego. Najważniejsze jednak to poznanie własnego ciała. Skup się na łechtaczce. Oto co możesz z nią zrobić:

– potraktuj ją jak penisa – łechtaczka uwielbia być stymulowana po bokach, ujmij ją w dwa palce korzystaj z ruchów góra-dół

– od zewnątrz do wewnątrz – z jednej strony naciskasz na kość łonową, z drugiej wybierasz penetrację.

– pieść ją przez wargi sromowe – nie każda łechtaczka lubi być odkryta. Niektóre lubią stymulację przez wargi sromowe.

Pisaliśmy już o tym, że można to zrobić na różne sposoby. Nie pisaliśmy jednak o tym, że możesz wyposażyć się w wibrator łechtaczkowy lub podwójny wibrator: do penetracji i pieszczot łechtaczki

>> stymulator łechtaczki i punktu G
>> wibrator do łechtaczki i penetracji
>> wibrator i stymulator łechtaczki

 

Zdjęcie: Pixabay.com