Jak uprawiać seks analny?

Czy seks analny jest przyjemny? Osoby praktykujące twierdzą zgodnie: TAK. Potwierdzeniem jest też asortyment w sklepach erotycznych, które udostępniają wiele gadżetów erotycznych do seksu analnego. No właśnie. Wielu z nas jednak omija ten temat. Z grymasem i obrzydzeniem mówi: ja? Nigdy w życiu! Inni z kolei stwierdzają, że bardzo chętnie by spróbowali. W takim razie, jak uprawiać seks analny?

Seks analny – warto spróbować

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyznają, że warto uprawiać seks analny. Dlaczego? Dlatego, że to przede wszystkim intensywne doznania dla każdej ze stron:
1. Osoba penetrująca – silne doznania dla penisa, co spowodowane jest ciasnymi mięśniami zwieracza
2. Osoba penetrowana – mocne doznania stymulacji łechtaczki i punktu G (kobiety) oraz prostaty (mężczyźni).
Ta intensywna rozkosz jest możliwa pod warunkiem jednak, że odpowiednio przygotujemy się do tego rodzaju seksu. Chodzi tu głównie o nastawienie psychiczne. Z jednej bowiem strony mięśnie zwieracza są łatwe do kontrolowania, możemy dowolnie je napinać i rozluźniać. Jednak w sytuacji zagrożenia samoistnie kurczą się, co może prowadzić do bolesnych otarć. Ważne jest odpowiednie przygotowanie do seksu analnego. Jednak warto się napracować, aby przeżyć naprawdę interesujące doznania.

Etapy seksu analnego

Warto przejść przez kolejne etapy:
1. Pieszczoty z zewnątrz – pieszczenie odbytu z zewnątrz poprzez delikatne muskanie i masowanie daje sporo satysfakcji. Można też stymulować anus językiem i ustami. To odpowiedni sposób na udany seks analny.
2. Użyj lubrykantów analnych – odbyt nie nawilża się sam, trzeba więc mu w tym pomóc. Lubrykanty analne są bardziej gęste i nie wchłaniają się tak szybko, jak inne żele intymne.
3. Powoli wsuwaj palec lub niewielki wibrator / dildo – ten rodzaj stymulacji możesz praktykować przez jakiś czas, zanim przejdziesz z partnerem / partnerką do „konkretów”.
4. Ciesz się pełnią seksu analnego – z penetracji penisem lub gadżetami do seksu analnego. Możesz spróbować, w jaki sposób działają na Ciebie wibratory analne, dilda, czy Korki analne.
5. Nie rób niczego na siłę. Obserwuj partnera i jego reakcję. Czy penetracja analna sprawia mu satysfakcję? Jeśli nie, to możecie spróbować innym razem. Ważne, żeby nie obrzydzić sobie seksu analnego na samym początku. A jeśli Wam się to nie uda? Trudno. Jest wiele innych przyjemnych sposobów na erotyczne doznania.

Czego nie warto się martwić podczas seksu analnego
Jeśli boisz się, że po seksie analnym będzie brudno, to… nie masz się tak naprawdę czego bać. Odbyt to tylko kanał do wypróżniania. Kąpiel przed planowanym seksem analnym załatwia sprawę. Jeśli jednak wolisz mieć 100% pewność, to możesz poddać się zabiegowi lewatywy. Jednak tak naprawdę nie jest to konieczne.
Nie ma się czym martwić, bo nie to podczas seksu jest najbardziej istotne. W odbycie czai się wiele bakterii, które mogą przedostać się do układu moczowego i zainfekować go. Dlatego tak ważne jest, aby przy zmianie „miejsca akcji” myć dokładnie penisa lub gadżet. Wystarczy do tego mydło lub specjalny płyn. Można również dodatkowo skorzystać z antybakteryjnych lubrykantów analnych.

Żele intymne do seksu analnego – jakie lubrykanty analne wybrać?

Dbajcie o odpowiednie nawilżenie anusa. Nie ma nic gorszego niż ból podczas seksu analnego. Marki produkujące kosmetyki oraz gadżety erotyczne w wielu przypadkach posiadają również specjalne linie swoich produktów przeznaczonych właśnie do seksu analnego. Oprócz dedykowanych zabawek można zaopatrzyć się w odpowiednie żele intymne do seksu analnego.

Sklepy zaopatrują się w profesjonalnych hurtowniach erotycznych, które oprócz dystrybucji znanych marek niekiedy promują dobrej jakości produkty swoim własnym logo. Tak jest chociażby w przypadku produktów, które ukazują się pod marką Intimeco. Krakowska hurtownia erotyczna dysponuje szerokim asortymentem lubrykantów analnych. Większość z nich dostać można w stacjonarnych seks shopach oraz erotycznych sklepach internetowych.

 

Zdjęcie: Pixabay.com