Wibrator i dildo – jak używać?

Dildo i jego młodszy, szalony brat – wibrator to jedne z najchętniej kupowanych gadżetów w drogeriach erotycznych. Czym się różnią i za co kochają je kobiety oraz mężczyźni? O tym możecie przeczytać w naszym kolejnym artykule na blogu.

W niemal każdej kulturze falliczny kształt był przedmiotem kultu. Figura członka w stanie wzwodu miała odstraszać złe moce, ale także demonstrować potęgę twórczą. Kult kultem. Chyba w każdej kulturze odkryto praktyczne zastosowanie przedmiotów o fallicznym kształcie. Fakt faktem, że dildo wymyślono jeszcze przed kołem, a dopiero w XX wieku na świat przyszedł jego młodszy brat – wibrator. Dzisiaj oba gadżety ochoczo są wykorzystywane do masturbacji i seksu, tak przez kobiety, jak również mężczyzn. Niestety jest też gro osób, które nie mają doświadczenia z gadżetami erotycznymi. One często zadają pytanie: „A dildo i wibrator to nie to samo?”. Nie! Wibrator i dildo to dwie zupełnie inne zabawki, które odpowiadają za zupełnie inne potrzeby erotyczne. Na czym więc polegają istotne różnice oprócz tego, że wibrator posiada mechanizm wspomagający wibracje, a do użycia dilda potrzebne są ludzkie mięśnie?

Dildo – cichy przyjaciel

Dildo pozwala na dozowanie emocji, dostosowanie stymulacji do własnych potrzeb, rusza się tylko wtedy kiedy nadasz mu „bieg”. Polecany jest osobom, które lubią mieć kontrolę nad pieszczotami. Stosują go również osoby, które lubią podczas seksu lub masturbacji totalną ciszę lub tylko naturalne dźwięki. Dildo jest bezgłośne, dlatego więc stosowane jest przez osoby, które mają problem z koncentracją. Mogą nim być jednak zawiedzione kobiety, które szukają szybkiego i „łatwego” orgazmu. Przeważnie więc wybierają je pary, które nie debiutują w zabawach z gadżetami erotycznymi. Co więcej, dilda produkowane są podobnie jak wibratory, z silikonu medycznego oraz cyberskóry, ale wykorzystuje się również bardziej ekologiczne materiały – drewno, kamień, kości itd.

>> Pierwszy wibrator i dildo – co warto kupić? – czytaj więcej

Wibrator – wibrujący kumpel

Jak sama nazwa wskazuje wibrator wibruje. Chociażby tutaj można zauważyć różnicę między nim a dildem. Wibracje sprawdzają się nie tylko w stymulacji pochwy, ujścia cewki moczowej czy punktu G, ale również łechtaczki, sutków czy odbytu. Wibrator ma więc szerszy zakres działania. Poza tym kształty wibratorów są bardziej fantazyjne, przez co ich kształt można dobrać do własnych preferencji. Można również kupić wibratory z wymiennymi końcówkami. Dla fanek elektrostymulacji są również gadżety sterowane np. pilotem.

>> Masturbatory, wibratory itd. dla kobiet – czytaj więcej

Dildo a wibrator – różnice

Zasadnicza różnica pomiędzy wibratorem a dildo to zastosowanie, działanie oraz wykonanie. Jedyne, co je łączy to kształt oraz to, że ich celem jest sprawianie satysfakcji.

Dildo i wibrator – jak używać?

Zgodnie z zastosowaniem. Z przyjemnością. Z rozkoszą. A tak naprawdę przed użyciem trzeba sprawdzić, czy gadżet nie ma jakichś uszczerbków – głównie trzeba zwrócić uwagę na te twarde zabawki. Jeśli znajdziesz taki uszczerbek, to pod żadnym pozorem nie używaj takiego gadżetu. W innym razie nabawisz się nieprzyjemności w postaci infekcji dróg rodnych. Jeśli wszystko jest OK, przystąp do pieszczot. Zacznij od delikatnego masażu warg sromowych i przedsionka pochwy. Daj sobie czas. Ciesz się chwilą. Użyj profesjonalnych lubrykantów waginalnych, które ułatwią Ci dalszą zabawę. Przy zabawach analnych zastosuj lubrykanty analne. Żele nawilżające sprawiają, że zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Macie jakieś doświadczenia związane z tymi gadżetami erotycznymi? Napiszcie nam, co o nich sądzicie i która zabawka sprawia Wam najwięcej frajdy.