Kilka typów erekcji – czy mam się czego obawiać?

Mężczyźni często przyglądają się swoim członkom. Zwracamy na nie uwagę szczególnie podczas seksu. Patrzymy z dumą lub niepokojem na erekcję naszych „przyjaciół”. I kiedy tylko wydaje się nam coś nie tak – próbujemy jakoś reagować. Czasem nad wyrost. Okazuje się bowiem – o czym nie każdy wie – że istnieje co najmniej kilka typów męskiej erekcji.

Niestety dla wielu mężczyzn wyznacznikiem ich erekcji jest przyrodzenie gwiazd porno. Tym sposobem wypaczają sobie pogląd na własnego penisa. Musicie jednak wiedzieć, że nie wszyscy mężczyźni mają taką samą erekcję. Tak jak różni się nasze ciało czy sylwetka, tak samo różni się męska erekcja. Rzadko kiedy penis jest idealnie prosty. Normalną cechą są lekkie zakrzywienia, widoczne żyły, kształt żołędzia czy nienaciągnięty napletek.

To, o czym warto wiedzieć w pierwszej kolejności: męski członek rośnie razem z nami. Przez cały okres dojrzewania wzrasta, a swój ostateczny rozmiar osiąga pomiędzy 18 a 21 rokiem życia mężczyzny. Co więcej, przeciętny rozmiar członka w czasie spoczynku to 8-9 cm, a obwód to 11-22 cm. W czasie erekcji przeciętny członek osiąga długość od 13 do 15 cm. O mikropenisie mówi się wtedy, gdy w czasie erekcji osiąga zaledwie 8 cm.

Im większy, tym lepszy? To mit

Jeśli Twój członek nie osiąga większych rozmiarów niż przeciętny, to nie masz powodów do zmartwień. Nie tylko kobiety, ale także naukowcy twierdzą, że to nie wielkość jest wyznacznikiem satysfakcji z seksu. To nie ona jest ważna, aby dać „radość” partnerce. Jak podają statystyki, prawie 70% procent kobiet jest bardzo zadowolona z rozmiaru penisa swojego partnera. Okazuje się więc, że to problem tkwi w głowie panów.

Zazwyczaj jest tak, że większe penisy w stanie spoczynku rosną do niewielkich rozmiarów podczas erekcji. Mniejsze natomiast notują przyrost o co najmniej 10 cm. Co ciekawe, nawet podczas erekcji Twój członek może być jednego dnia dłuższy, a drugiego już nieco mniejszy. Wpływ na ten stan rzeczy ma oczywiście wiele czynników – tak wewnętrznych, jak podniecenie, psychika, jak również zewnętrznych np. temperatura powietrza. Najlepiej jednak nie martwić się wielkością penisa i po prostu robić swoje. Warto przestać myśleć o sobie i zająć się partnerką (satysfakcja gwarantowana – uwierz mi, że Twoja również :)). Wystarczy znaleźć odpowiednią technikę zapewniającą pełną penetrację. Lub na przykład skorzystać z nakładki na penisa.

nakladka-na-penisa-z-wibracja-i-stymulatorem-odbytu

 

Mój członek jest ogromny – co teraz?

To że Twój członek jest większych rozmiarów niż przeciętny, nie zwiastuje niczego nietypowego. Sądzę, że już to sprawdziłeś. Zarówno pochwa, jak i anus są bardzo elastycznymi narządami, które łatwo dopasowują się do wielkości i kształtu penisa. Wielkość przyrodzenia nie stanowi więc problemu w dopasowaniu się. Gdyby jednak coś było nie tak,… wystarczy znaleźć odpowiednią pozycję seksualną i cieszyć się z wzajemnej satysfakcji.

Rodzaje penisów

Z informacji naukowych można wyczytać, że istnieją dwa rodzaje penisów:

1. rozszerzają i wydłużają się w czasie erekcji

2. wydają się duże również bez wzwodu i w czasie erekcji ich wymiary nie powiększają się znacząco

Aż 80% mężczyzn ma penisa powiększającego się podczas erekcji, co pozostałym nie przeszkadza, aby również osiągali satysfakcję podczas seksu.

Typy erekcji

Znasz już rodzaje penisów. Przyszedł czas na typy erekcji. Tak więc, powiem Ci jedno – znasz je. I to od dawna.

1. Erekcja nocna – ma miejsce w nocy i często rano. Jej zadaniem jest utrzymanie dobrze natlenionej i zdrowej tkanki .

2. Erekcja psychogenna – pojawia się ona na myśl o rozkoszy, podczas fantazjowania lub kiedy zobaczymy coś, co nas podnieci.

3. Erekcja odruchowa – zawsze po określonym bodźcu (dotyk, muśnięcie, pocałunek).

Erekcja psychogenna i odruchowa, która pojawia się podczas zbliżenia seksualnego zazwyczaj nie potrzebuje dodatkowych bodźców. Jednak w celu wzmożenia doznań – tak Twoich, jak i partnerki – – oraz przedłużenia seksu można skorzystać ze specjalnych ringów na penisa.

ringi-na-penisa-dandy-s-bangle-czarne-3szt

To tyle jeśli chodzi o rodzaje penisów oraz typy erekcji. Zawiedziony? A czego oczekiwałeś? Każdy męski członek choć może różnić się wyglądem, długością, wielkością czy twardością, tak naprawdę ma tę samą wartość. Jeśli razem z partnerką uważacie, że Twój członek jest zbyt krótki, zawsze możecie kupić produkt pod nazwą „przedłużka na penisa„. Pamiętajcie więc, że nie ma sytuacji nie do rozwiązania 😉

przedluzka-na-penisa-145cm

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Zdjęcia produktów: Gumkoland.pl, BDSM.pl

1 Trackback / Pingback

  1. Co zrobić, żeby powiększyć penisa? – seksblog.com.pl

Komentowanie jest wyłączone.